Çok Kolay Bebek Patiği Yapımı

crochet baby booties pair

ıste cok basıt yoldan bebek botu yapımı..yabancı bır sıtede buldum  ..tığ ile örülmüş düz olarak trabzanlarla örulup onden bırlestırılıyor yapımı oldukca basıt…

crochet baby booties image 1

30 zıncır cekıp ,26 traabzan olusturulmuş 4 sıra 26 trabzan eksıltme ve artırma yapılmadan devam edılmış 5.sırada bastan ve sonran 1 er trabzan eksıltılmış..6.sırada trabzanlar 18 ye düşürülmnüüş yanlardan esıt sekılde kesılerek ..(bastan ve sondan 3 er trabzan eksıltılmış)7. sıra yıne 18 trabzan orulmus 8.sırada ıse  9 trabzan var fakat 3 lu trabzan seklınde ve bırer trabzan atlanarak araya 2 ser zıncırle yapılmış..fırfır olusturmak için … ve bu olusturulan yuvaların ıcıne en ust sıraada dolgu yapılmış … her bır yuvaya 3 trabzan ıkı zıncr 3 trabzan seklınde sonra yandakı yuvya gecılmış..

crochet baby booties image 2

fıırfır da bıttıkten sonra bu sekılde ıkıye katlanıp dikiliyor

crochet baby booties image 3

ve dıkılınce bu seklı almıs…

crochet baby booties image 4

en soon fırfır kısmı katlayıp dılersenız kurdale gecırerek  süsleyebılırsınız cok guzel bence..

crochet baby booties finished

buda kurdalesız hali… onune cıcek yaparak süslemek mümkün

kaynak

crochet baby booties alternative

“Çok Kolay Bebek Patiği Yapımı” için 5 yorum

  1. mrb lar bu örneği suan baslamak istiyorum inanın hiç el işinden anlamıyorum o kadar patik örnegi gördüm ama bu çok kolaymış çok heveslendim şuan saat 04:46 sabah ama hemen yapmak istiyorum çok teşekkür ederim çok seviçliyim :) bende kızıma birşey örmüş olacağım….

  2. sabah dedigim zaman basladım 1 saatte tekini bitirdim çok şükür bnm evde kalın ip vardı ondan yaptım örnek olsun diye ip alayım yenisini yapınca paylaşırım inşallah :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>