Kimler Yazar Olabilir?

Hobilendik.net’te istisnasız herkes yazar olabilir. Yazarların gönderecekleri yazılar kontrol edilir ve bir sakınca görülmezse yayınlanır. İşte yazıların yayınlanması için aranan şartlar:

  • İçeriğin ne olduğunu kısaca açıklayan, doğru bir başlık
  • İçerikle ilgil Kaliteli resim ya da resimler
  • İmla kurallarına uygun bir anlatım
  • Hiçbir şekilde kopyala-yapıştır içermeyen bir yazı
  • Resimler yazara ait değilse kaynak bağlantısı

Nasıl Yazı Gönderebilirim?

Hobilendik Yazarı Değilseniz
Facebook hesabınızı kullanarak ya da buraya tıklayarak yazarlık formunu doldurun ve yazar olun.
Zaten Bir Yazarsanız
bu bağlantıyı kullanarak ya da Facebook ile kayıt yaptıysanız aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Facebook’la Bağlan butonuna tıklayarak üye girişi yapın:

Yazı Gönderme

Hobilendik sistemine kayıt ve/veya giriş yaptıktan sonra geldik içerik eklemeye. Hobilendik editör panelinde Yeni Yazı Ekle’ye basın:

 

Ardından içeriğinizin konusuyla ilgili mümkünse size ait bir fotoğrafı aşağıdaki resimde kırmızı kutu içinde gösterilen “Ortam Ekle” butonunu kullanarak yazınıza ekleyin.

Resminizi ekledikten sonra enter tuşuna basarak bir satır atlayın. İçerik size aitse anlatımını, size ait değilse yorumunuzu ve kaynağını yazın. İçeriği kendi blogunuzdan alıyor olsanız bile kesinlikle kopyala-yapıştır yapmayın. Yazıya uygun bir ya da birkaç kategori seçmeyi unutmayın.

Kategori ve Etiketler

Ardından gelelim içeriğin yazı bölümü, kategori ve etiketlere. İçeriğinize yorum ya da anlatım kısmını eklediğiniz resimden sonra yazmanızda fayda var.

Kategori seçiminde ise, içeriğinizin türüne göre bir yada birkaç kategori seçimi yapın.

Etiketlere ise o içeriği çağrıştıracak, anlatacak, en fazla 3 kelimelik anahtar kelimeler ekleyin ve virgüllerle ayırmayı unutmayın. Örneğin yazınız “ayva tatlısı tarifi” ise etiketleriniz şuna benzer olabilir: ayva tatlısı, tatlı tarifi, yemek tarifi

 

 

Her şey tamamlandığına göre artık yazımızı incelenmek üzere gönderebiliriz.

İşte bu kadar! Keyifli bloglamalar. 🙂