Ödem Söktüren Çay Tarifi

Yükleniyor

ödem söktüren çay tarifi

Hanımların hemen hemen hepsi hayatının bir döneminde mutlaka şişlikten ve ödemden dolayı  sorun yaşıyor. Hatta bazılarmız bunu her ay belli dönemlerde  yaşıyoruz.

Özellikle adet dönemi öncesi bir çok hanımda vücut su topluyor ve ödem oluşuyor. Yada farklı nedenlerden dolayı vücudu ödem toplayan hanımlar için  İBRAHİM SARAÇOĞLU’nun harika bir tarifi var.

KİRAZ SAPI ÖDEM ATMADA BİR NUMARA

Şişliklerden kurtulmak için aquaritik özelliği olan şeyler kullanılmalı. Diüretik olan  şeyler  vücuttan su atar fakat su ile beraber vucüttan milarelleri de atar. Fakat Akuaritik özelliği olan bitkiler vücüttan sadece suyu atar.Lahana da bunun için bulunmaz nimettir.

Yazın en sevilen meyveler arasında kiraz  baş rollerde. Fakat çoğumuz yedikten sonra bulunmaz nimet olan saplarını malesef atıyoruz.İbrahim Saraçoğlu kiraz  saplarını kurutup,  vücut su ve ödem topladığında demleyip çay şeklinde  tüketirsek kolayca şişlikten ve ödemden kurtulacağımızı söyüyor.

ÖDEM ATTIRAN ÇAY TARİFİ

Peki  çayı nasıl  yapacağız ?

Bir tutam kiraz sapını (25-30 adt)  bir bardak suda 5 dakika kaynatın. Aquaritik özelliği sayesinde  vücuttan suyu kolayca atmanızı sağlar.

 

 

 

kiraz sapı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir