7 Tane Açıklamalı Örgü Eldiven Yapılışı

Yükleniyor

 

Birbirinden güzel hemde kolay  parmaksiz eldiven modellerini sizler için bir araya topladım.Yurt dışındaki modellerden derlediğim bu eldivenleri beğeneceğinizden eminim. Ben en çok Crochodile örneği olanı begendim. Eminim sizlerde bu modeller arasından biriri beğenim kullanmak veya hediye etmek üzere örmeye başlayacaksınız. E haydi o zaman yünleri tığları alın elinize ….

Tığ İşi Parmaksız Bayan Eldiven Modelleri

1.Kolay Desenli Parmaksız Eldiven Modeli

İlk modelimiz herkesin bildiği hatta ilk öğrendiğimiz dolgu modelli parmaksiz örgü eldiven modeli. Yapımı oldukça basit.

Eldiven Yapılışı

2. Yandan başlamalı kolay eldiven modeli

Bu model  ise istediğiniz eldiven boyutunca zincir çekerek başlanıyor. Dikdörtgen bir parça örüp yandan dikiliyor ve baş parmak için boşluk bırakılıyor. İşte bu kadar. Bilek çecrenizi saracak uzunlua geldiğinde ipi koparıp dikin. 40-41 zincir çekerek başlamak fena olmayacaktır

Yapılışı

3.Renkli Parmaksiz Eldiven Örneği Yapımı

3.model rengarenk bir örnek ama dilerseniz tek renk ile de yapabilirsiniz. Kalan ipleri değerlendirmek açısından çok kullanışlı ve avantajlı bence. Bilek ölçünüze göre zincir çekerek başlayın . Dilerseniz çevresine fırfır yapabilrisiniz.

Yapılışı

4.Pufidik Parmaksız ve Dikişsiz Örgü Eldiven Modeli

Bizim fıstık örneği dediğimiz herkesin bildigi dolgu örneği kullanılmış. Belkide bu konudaki en zor örnek bu . Ama duruşu harika bence. Bilek kısmındaki düğmeler de çok hoş olmuş.

Bilek kısmı örüldükten sonra fıstık örneği uygulanıyor 🙂

 

Kaynak

5.Döngü Parmaksız Örgü Eldiven Modeli

yapılışı

6.Timsah Sırtı (crocchodile) Örneği Parmaksız Eldiven Modeli

Bilek kısmı şişle örülmüş ama bence trabzan daha hoş olur.

yapımı

7.Baykuş Desenli Tığ İşi Eldiven Modeli

Benim çok ama çok beğendiğim modelleriden biride bu baykuşlu tığ işi parmaksız eldiven modeli.Açıklamalı ve videolu örneğini daha önce paylaşmıştım burdada yeniden görünce yine yayınlamak istedim.

yapımı

7.Tığ işi Uzun Parmaksız Eldiven Örneği

Dirseklere kadar uzanan uzun bir eldiven modeli

Yapımı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir