Anlatımlı Rüzgargülü Lif Modeli

Yükleniyor

merhaba…. hayırlı günler hayırlı cumalar herkese 🙂

 

görünce cok beyenip paylasmak ıstedım bu modeli,burda bu rüzgargülü modelinden bir lif var fakat bu rüzgargülü mantıgıyla siz bır cok sey yapabılırsınız emin olun işinize çok yaraacak… lif örmeye ılk başladıgımda bır arkadasımın ceyızı ıcın başlamıştım hiç gelmezdi aklıma bır kazanc kapısına dönüşeceği,kım bılır belki szin içinde aynı sey söz konusu olabılır…

yapımı aşama aşama fotograflanmış ,yapmak ısteyenlere sımdıden kolay gelsın ve yapımını resımleyıp paylasan hanımında ellerine saglık

8 zincir atarak başlıyoruz lifimize. 8 zinciri halka yapıp, içine 7 tane fıstık yapıyoruz. Her bir fıstığın arasına 3 zincir çekiyoruz.

 


Sonraki sırada 2 fıstığın arasındaki boşluğa 3 fıstık yapıyoruz, yine aralarında 1er zincir var ve sonraki

3 lü grup ile aralarında bu sefer 4 zincir var.

 

Bundan sonrkai sıralar aynı şekilde örülecek. 3 lü fıstığın ilk boşluğuna 3 tnae fıstık yapacaksınız, sonraki boşluğa/ boşluklara ise birer fıstık. Her bir fıstığın arasında 1 zincri olacak, her bir yaprağın arasında ise 4 er zincir.Bu sırada yaptıklarımızı toplam 7 defa tekrar edin.

 

 

 


Toplam 10 sıra olunca ben 2 sıra açık renkle ördüm. Sonra 1 sıra koyu renk sonra da kenar oyasına geçtim (mavi lif için anlatıyorum).

 

Kenar için her bir boşluğa bir fıstık yapıp tepesine 3 zincri çekip aynı yere batarak pıtırcık yaptım. Yaprakların başından başladım, yaprak sonuna gelince 3 zincir çekip kenarlarından aşağıya doğru indim. Her bir sıra başına 3 zincir çekip batarak aşağıdaki reismde 1 ile gösterdiğim oka kadar devam ettim. O noktada 3 zincir çekip 2 nolu okun olduğu yere battım ve tekrar 3 er zincir çekerek sonrkai yaprağın başına kadar gittim. Yaprağın başındna sonuna kadar yine kenaroyasını yaptım sonra tekrar zincir çekerek aşağıya indim. Bu şekilde tüm yaprakalrı bitirdim. Ve lifim hazır :))

 

 

 

kaynak

Anlatımlı Rüzgargülü Lif Modeli” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir