Farklı Örgü Motif Örnekleri 15 Adet

Yükleniyor

Farklı Elişi Örgü Motif Örnekleri

Kadınların rahatlamak için seçtikleri en iyi yollar arasında olan örgü ve örgü motifleri aynı zamanda bir çok hanım için kazanç kapısı haline gelmiştir. Yaptıkları el işi örgüleri satıp gelir elde eden çok fazla insan bulunmaktadır. Sizlerde bu şekilde bir gelir elde etmeyi düşünürseniz sitemize yorum bırakarak size ulaşmamızı sağlaya bilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde para kazanmayı düşünürseniz sitemizden yapmayı öğreneceğiniz örgü modellerini yaparak da para kazanabilirsiniz.

Örgü örme kültürü geçmişten bugüne hayatımızda yer edinmiş bir kültürdür. Bu sebepten dolayı örgüler hayatımızın her alanında yer almaktadır. Düğünlerde ve çeyizlerde örgülerin insanlar için çok özel bir yeri vardır. Farklı örgü motif örnekleri ve modelleri ile çok büyük uğraşlar sonucunda örülen örgüler bazen annelerimizden ananelerimizden çeyizimize hediye olarak gelebilirken, bazende bizlerde bunları örebiliriz. Ev dekorasyonunda örgülerin çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Özellikle bir dönemin vazgeçilmez dekorasyon parçaları arasında olan danteller her genç kızın çeyizinde önemli bir yer edinmiştir.

Örgü Motif Örnekleri İle Farklı Örgü Modelleri Nasıl Örülür?

Örgü örmenin çok fazla yöntemi bulunmaktadır. Bazen bir tığ yardımı ile örgü örülürken bazende bir iğne ile örgü örebilirsiniz. Tabi bunların hepsi için farklı örgü motifi örneği ve çeşitli modellerden yararlanacağız. Genel olarak örgü denildiğinde aklımıza kışlık modeller gelebilmektedir. Fakat örgü çok geniş kapsamlı olduğundan dolayı örgü denildiğin aklımıza şık bikini modelleri, kazaklar veya aksesuarlar gelmesi gerekir. Örgü örerek hanımlar tüm stresini atabilir, kendini rahatlata bilir ve bir nevi terapi uygulayabilirler.

Örgü örme işlemi adım adım yapılan bir iştir. Bu yüzden örgü örecek olan kişilerin öncelikli olarak kolay modellerden başlayarak zor modellere doğru ilerlemesi gerekmektedir. Tığ işi örgü modellerinin yapımı diğer örgülere göre daha kolay ve basittir. Öğrendiğiniz bir örgü motif modeli ile daha önceden öğrendiğiniz başka bir modelin birbiri sıra örülerek birleştirmesi ile yeni bir örgü modeli ortaya çıkarta bilirsiniz. Yani siz hanımlarımızın hayal dünyası ile sınırlı olan bu örgü işi sizin hayal edebildiğiniz kadar vardır. Örgü modellerini tek tek birleştirerek dilediğiniz büyüklükte bir battaniye oluştura bilir veya farklı bir model ile farklı bir modeli birleştirerek çok farklı bir paspas yapabilirsiniz. Bu yüzden aşağıda paylaştığımız farklı örgü modellerinden faydalanıp, sizlerde kendinize özel örgü modelleri oluştura bilirsiniz.

Örgü Kare Motif Yapılışı Videolu Anlatım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir