Güzel Lif Modelleri ve Yapılışı

Yükleniyor

 

Keyifli bir hafta geçirmek dileğiyle….

Çeyizlik Lif Modelleri ve Yapımı

Bugün ki yazımda sizlere yeni çıkan tığ işi lif modellerini göstermek istedim. Lif her evin olmazsa olmazı,çeyizlerin vazgeçilmez parçasıdır. Artık lifler de her örgü modeli gibi sıradan olmaktan çıkıp birbirinden güzel lif modellerine dönüşüyor.

Artık lifler bir tablo gibi duvara asılacak kadar güzel modellerden yapılmaya başlandı. Öyle ki düğün fotoğrafı gibi gelin damat resimli lifler yapılıyor.

Gelin ve damat bohçasının olmazsa olmazları arasında yer alan lifler bohçaların ihtişamına yaraşır şekilde kişiye özel hazırlanıyor. Bu yazımda örgü damat lifi ve örgü gelin lifi de paylaşacağım.

Bu harika modellerin yanı sıra çiçekli liflerin de modası devam etmektedir. Banyo dolaplarını süsleyen muhteşem çiçekli lif modelleri de yine bu yazımda sizlerle olacak.

Kendi çeyizine kendi lif örneğini kendisi örmek isteyenler için de açıklamalı bir lif modelimiz bu yazıda olacak.

Daha önce bende lahana lif denilen kat kat harika bir lif modeli yapımını sizler için fotoğraflamış ve paylaşmıştım. Lahana lif modelini yapmak isteyenler için aşağıdaki linkte tıklamaları yeterli olacaktır.

Lahana Lif Yapımı 

3 renkle hazırlanan bonbon şekeri görünümünde uç kısımdan başlanarak örülen değişik bir lif modeli ve yapımı aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Her renkle örülebilir,ben bi çok kez örmüştüm ,örmesi çok kolay ve çok zevkli olan lif modelini kolayca yapabilirsiniz.

Suzan ablamın açıklamasını yaptığı bu üç renkli lif modeli sarı,yeşil ve turuncu renklere hazırlamıştım. Birde pembe ,mavi ve beyaz olarak hazırlamıştım. Bu renkler birbirine çok yakışan renkler,çeyiz için de harika lif modeli olur diye düşünüyorum. Kat kat örülen bu modeli yaparken biraz zorlanabilirsiniz ama sonunda harika ve gösterişli bir lif örmüş olmanın keyfini yaşayacaksınız. Hediye olarak da hazırlanabilir .

Çeyizlik lif modelleri arasında gösterişli modellerde isterseniz  galerideki resimlerden yararlanabilirsiniz.

3 Renkli Uçtan Başlamalı Lif Modeli Yapımı

İki farklı lif modeli açıklamasını paylaştığım bu yazımda  sizlere fikir olması açısından da bir kaç lif modeli paylaşıyorum . Galerideki resimlere tıklayarak resimlerin  büyük hallerini görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir