Harika Uzun Lif Modelleri

Yükleniyor

Modern ve Kullanışlı Uzun Lif Örgü Modelleri

Çeyizlerin arasında yerini hiç kaybetmeyen ve vazgeçilmez parçalar arasında olan lifler el emeği göz nurudur. Rengarenk ve birbirinden farklı çeşitli bir çok lif çeyizlerdeki yerini alabilir. Aynı zamanda bir çok insan çeyizlik lif üretimi yaparak para da kazanmaktadır. Çeyizlik lifler arasında özellikle uzun modeller çok kullanışlı ve şık durmaktadır. Sizlerde çeyizinize koymak veya birine hediye edebilmek için uzun lif modellerimize bakıp kendinize göre bir model çıkarta bilir veya ücreti karşılığında bu lif modellerini yapacak birine örnek olarak göstere bilirsiniz.

Bu sebepten dolayı bu yazımızda sizlere uzun lif modelleri ile ilgili bir çok bilgiyi paylaşacağız. Lifler üzerinde çeşitli bir çok deseni bulmanız mümkündür. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında 3d görünümlü olan lif modelleridir. Şekilleri ve lif duruşu olarak çeyizlerde çok güzel bir görsel olarak bulunan bu 3d görünümlü lifler çocuklar tarafında çok sevilmektedir.

Uzun Lif modelleri bir çok çeşitte yapılabilir. Bu çeşitlerden bazıları kurdaleli, inci taş süslemeli ve çiçekli modeller olarak belirlene bilir. En çok tercih edilen bu üç model yapımı ne çok nede çok kolaydır. Bunun yanı sıra uzun liflerle çizgili desenlerin belirli bir düzen ile bir araya getirilecek hayvan figürlü desenler oluştura bilirsiniz.

Değişik Lif Modelleri

Lif Modelleri Çeyizlik anlatımlı

 Uzun Lif modelleri Örgü Nasıl Örülür

Uzun Lif modellerini uygun sayı ve ölçülerde başlamak en doğrusudur. Kimi uzun liflerin ölçülerini kendinize göre ayarlamanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse beyaz renklerde bir uzun lifin uzunluğunu ve genişliğini kendiniz ayarlaya bilirsiniz. Ördüğünüz uzun lifin üzerine çiçek motifleri yapmak için dilediğiniz rengi tercih edip 8 adet zincir çekin. Sonrasında ise zinciri halka şekline gelecek bir biçimde birleştirin. Birleştirilen bu halkanın içerisine 12 tane trabzan yapın. Ardından trabzanların içini ikinci sıraya gelindiğinde fıstık ile tamamlayınız. 5 Fıstık yaptıktan sonra da ipiniz birleştirmeden bir sonra ki trabzatana gene 5 fıstık yapın ve toplam 10 fıstık yaptıktan sonra tüm bu fıstıkları birleştirin. Bu şekilde 6 defa tekrarlarsanız bir çok çiçek motifi elde etmiş olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir