İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı

Yükleniyor

 

Merhaba Sevgili hanımlar, size dünde bahsetmiştim bir hanım kardeşimiz herkes yapabilsin herkes öğrensin diye iğne oyası çiçek yapılışlarını paylaşıyor facebook sayfasında .

 

Dün ondan yapılışını anlattığı çiçekleri paylaşma izni aldım ,üstelik resimlerin altına yazdığı açıklamalarıda paylaşacagm ınsallah.. O yüzden burda bahsetmek istedim ki resimler ve altında bulunan açıklamalar  sevgili Nebiş hanıma ait ..  🙂 Tesekkürler Nebiş Hanım

evet simdi gala cicegimizin yapilisina basliyoruz.. herzaman oldugu gibi ipimizi parmak uzerinden dolayarak halka yapiyoruz ve 2 zurafa yapiyoruz.. sol ve sagdan artirarak 7 sira cikiyoruz..

evet burda 7.siramizin bitmis hali..sonra artirma islemini bitiryoruz ve eksilterek tek sira kalanakadar devam ediyoruz

 
evet burdada yapragin bitmis hali.. ve sonra yapragimizin alt kismini ipini yavasca cekerek buzuyoruz..

 


sonra ignemize baska bir ip gecirerek uclari birbirine yapstirarak zurafa gidiyoruz.. 4 sira.. sonra tek sira olarak yapragimizin kenarina kucuk dagciklar yapacagiz..

evet burdada birlestirme islemini daha net gostermeye calistim..umarim anlasilir olmustu

ve kenarlarini busekilde donuyoruz ..bir zurafa yaparak ipimizi geriye dugum atiyoruz sonra ustunden ipimizi asaya dugum yapiyoruz ve kucuk dagimiz olusmus oluyor..


soldan baslayarak sag kisimdan bitiriyoruz boylece gala cicegimizin yapragi bitmis oluyor.. toplam 10 tane kucuk dagciklar yapilmis oluyor..

evet simdi orta borumuza basliyoruz.. parmak uzerinden yine ipimizi dolayarak 4 zurafa yapiyoruz .

 

ve ipimizi buzerek bir sura dondukten sonra onceki boru islemlerimizde oldugu gibi parmaklarimizin cucuyla yuvarlayarak boru seklini vererek borumuzu yapiyoruz..

 

 

 

 
sonra 6 sira cikiyoruz ve 6 .siramizda 1 sira artiriyoruz zurafa sayimiz 5 oluyor ve 4 sira busekilde devam ediyoruz borumuza..sonra ignemize zurafalarimizi gecirerek hepsini bir arada toplayarak borumuzun uskismini kapatiyoruz dugum atiyoruz ve ipimizi kesip yakiyoruz..

 
evet simdi borumuzu yapragimizin icine geciriyoruz.. ve dugum atip ipimizi uc kisimdan kesiyoruz..


simdi altkisima basliyoruz..dalimizi 5 zurafa ile baslayarak tek zurafa kalanakadar devam ediyoruz yanliz sonuncu zurafamiz birazcik buyuk yapalim resimde gorudugnuz gibi..ipimizi geriye dugum atarak yaprak islemimizi yapmaya basliyoruz..

 


evet simdi yapragimiza basliyoruz ipimizi geriye dugum attiktan sonra 3 tane biraz kucuk bir boyda pipit yapiyoruz.. sonra sol ve sagdan artirarak 3 sira cikiyoruz..


3 sira ciktiktan sonra eksiltmeye basliyoruz eksiltme yaparken kenarda bir pipit birakiyoruz resimde goruldugu gibi.. ve tek zorafa kalana dek busekilde devam ediyoruz.. ve boylece yapragimiz bitmis oluyor ipimizi kesip yakiyoruz..

 
sagdaki yapragimizi yaparken ornegimizi tersine cevirerek sagdaki yapragimizi busekilde yamaya basliyoruz


resimde goruldugu gibi yapragimizi busekilde devam ediyoruz ..yine aynisekilde 3 tane kucuk pipitlar yaparak 3 sira cikiyoruz ve yandan pipit birakarak teksira kalanakadar devam ederek yapragi bitiriyoruz..


her iki yapragimizda busekilde bitmis oluyor..


ve cicegimizi her ikiyapragimizin ortasina yerlestiriyoruz ve sabitlestirdikten sonra ipimizi kesip yakiyoruz..

 

 
evet busekildede sabitlenmis halinden sonra kucuk gala cicegimiz bitmis oluyor..:)

 

 

Eline koluna diline sağlık nebişçiğim… Tekrar teşekkürler

Nebiş Hanımın Face Sayfası İÇin Tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir