Kalpli Lif Örgü Modeli Nasıl Yapılır?        

Yükleniyor

 

Kalpli Lif Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgünün geçmişini göz önününde bulundurduğumuzda örgü çok eski yıllara dayanmaktadır. Zamanla Avrupa’da yayılmıştır. Sanayi devriminin olmasından sonra örgü çok geniş kitlelere yayılmış ve büyük bir ün salmıştır. Hemen hemen o dönem yapılan bütün kıyafetler el yapımı örgü olarak yapılmıştır. Aynı zamanda kıyafetlerin yanı sıra Sabun bezi modelleri ve lif modelleri  geçmişten bugüne tüm popülerliğini koruyarak gelmiş ve en çok tercih edilen örgü modelleri arasında yerini almıştır.

Lif modelleri ve lif örnekleri kullanım alanı göz önünde bulundurulduğunda insanlık tarihi ilk zamanlarından itibaren kişisel temizlik yapmıştır. Tabi örgü tarihi insanlık tarihi kadar eski olmasa da ortalama olarak 16-17 yy. arasında başlayan bu furya günümüze kadar kendini korumuştur. Çeşitli örnekler gelişmiş, birçok ürün üretilmiştir. Gelişen bu örgü modelleri bizlere sevdiklerimizi mutlu edecek bazı yöntemler geliştirmiştir.  Bu yazımızda sizlere kalpli lif modellerini paylaşacağız. Kimisi çeyizi için, bazılarımızda sevdiklerimize hediye etmek için kullandığımız bu örgü modelini çok sevmekteyiz. Herkes tarafından kullanılan bu lif modelinden daha yaygın bir örnek olduğu düşünülmemektedir.

Öncelikli olarak lif yapımında dikkat etmemiz gereken nokta modeldir. Seçtiğimiz bir kalpli lif modelini belirledikten sonra modelin içine katacağımız renkler için bir karar vermemiz gerekmektedir. Genel olarak 8 numara bir tığ kullanılması ideal olacaktır. Yapımda iste öncelikle lifin genişliğini düşünmeli ve ona göre zincir çekmeliyiz. Zincir çekme işleminin tamamlanmasının ardında diğer adımlara geçebiliriz.

Oluşturulan dolgular zincir boyunca devam edecektir. Elde edilen bu sıra dolgunun üzerine hangi model ile dolduracağımıza karar vermeliyiz. Kare mi yoksa yıldız olarakmı dolduracağımıza karar verdikten sonra diğer adımlara geçebiliriz.

Daha farklı lif modelleri arayanlar önceden paylaştığımız konulara göz atabilir.Linklere tıklayarak daha önce paylaştığımız onlarca lif modelini görmek için Tıklayın.

Harika Uzun Lif Modelleri

Püsküllü Lif Modelleri 2018 ve Lif Örnekleri

Güzel Lif Modelleri ve Yapılışı

Kalpli Lif Modeli Nasıl Örülür?

Kalpli lifin yapımını bizlerle paylaştıkları için kendilerine teşekkür ederiz.

Farklı ve Değişik Kalpli Lif Modelleri

Sizler için oluşturduğumuz lif modelleri galerisine göz atarak en çok tercih edilen kalp motifi ve kalp işlemeli lif modellerimize erişe bilirsiniz. Sizlerde kalp desenli lif modeli oluşturmak isterseniz aşağıda sizin için paylaştığımız örneklerden faydalanarak yeni modeller oluştura bilir ve ya bizim oluşturduğumuz modele sadık kalarak benzerini yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak paylaşarak size daha çabuk yardımcı olmamazı sağlaya bilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir