Kolay Örgü Paspas Örnekleri

Yükleniyor

Kolay Örgü Paspas Örnekleri

El yeteneği ve becerisine göre çeşitli modellerde bir çok şekilde örgü örülmektedir. El becerisinin ön planda olduğu bu işlerde tığ, şiş olarak incelemek mümkündür. Elinizin örgü işlerine alışabilmesi ve zor modeller çıkarta bilmeniz için örgü işlerine alışmanız gerekmektedir. Bu yüzden ilk başlarda kolay örgü modelleri yaparak, ileride çok zor örgü modellerini de yapabilecek seviyeye gelirsiniz. Bunun üzerine öncelikli olarak hangi örgü çeşidi ile ilgileneceğinizi belirleyip o alanda yoğunlaşmanız siz hanımlarımız için iyi olacaktır. Bu yazımızda sizin için hazırladığımız örgü paspas örnekleri ve modellerini paylaşacağız.

Tığ ile örülmüş bir çok paspas örneği bulunmaktadır. Tığ ile yapılan bu örgülerde daha ince ve daha sık duran paspas takımları yapılmaktadır. Tığ ile yapılmış papas örnekleri hem pratiktir hemde kısa zamanda tamamlayabileceğiniz örgü şekillerinden birisidir. Tığ işi paspas modellerinin ipleride yumak şeklinde olacağından dolayı malzemelerinizi temin etmekte zorlanmadan bulabilirsiniz.

Şiş ile örülmüş paspas örneklerine değinecek olursak şiş ile yapılan örgüler bütün örgü şekli için uygundur. Şiş yardımı ile yapılan paspas örnekleri daha kalın ve büyük çaplarda olacaktır. Şiş numarasının küçülmesi daha ince ve küçük modeller çıkarta bilmeniz için yeterli olacaktır. Şiş paspas modelleri örneklerini yazımızın altında sizin için paylaştığımız galerimiz den ulaşabilirsiniz.

Daha önce yayınlamış olduğum penye iple yapılan paspas modellerini incelemek isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

Penye İpten Paspas Modelleri ve Yapımı

Penye İpten Örgü Paspas Modelleri

Tığ İşi Paspas Modelleri

Yukarıdaki linklerde yer alan modellere kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim penye ipten yapılan harika paspas modelleri bulunuyor.

Tığ İşi Paspas Nasıl Yapılır Videolu Anlatımı

Tığ ve Şiş Yardımı İle Yapılmış Örgü Paspas Modelleri

Paspaslar genel olarak bakıldığında şiş ile örülmektedir. Bunun en genel sebebi ise çapının büyük olması ve örgünün kalın olmasını istediğimizdendir. Paspas örgü modellerinin iyi bir şekilde anlaşılması için şiş tercih edilir. Yumak ve yünlü ipler şiş yardımıyla daha kolay şekil verilir. Örgü paspas modelleri kullanıldığı alana göre çeşitli şekil ve biçimde yapılmaktadır. Bunun için belirlenmiş ölçülerde paspas örneklerinden yararlana bilir veya kendi dilediğiniz ölçüde kullanacağınız yere göre paspas örneği yapabilirsiniz. Aynı zamanda büyük bir paspas örgü modelini istediğiniz şekilde küçülte bilirsiniz. Tığ ve Şiş Yardımı ile yapabileceğiniz örgü paspas modelleri:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir