Örgü Yuvarlak Bardak Altı Modeli ve Yapılışı

Yükleniyor

Tığ ile örülmüş  çok ama çok kolay örgü yuvarlak bardak altı modellerini sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Eviniz için farklı renklerde bardak altlıkları tasarlayıp örebilirsiniz. Aynı yöntemle büyüterek örgü  servis altlıkları da hazırlayabilirsiniz.Koton ipler seçmenizi öneririm .

Rengarenk örgü altlıklar hazırlayabileceğiniz gibi tek renkten oluşan bir takımda hazırlayabilirsiniz. Bu el örgüsü altlıkları ev hediyesi olarak örüp hediye edeceğiniz kişiyi şaşırtabilirsiz. Emek vererek ördüğünüz hediye pahalı hediyelerden çok daha anlamlı olacaktır.

Daha değişik modeller için linklere tıklayıp daha fazla model görebilirsiniz

Dantel Servis Örneği

Harika Örgü Işıklı Servis

Crochet Fruit Slice Potholders | Maker Crate

Dekoratif Örgü Bardak Altı

Tığ işi bardak altlıkları nasıl örülür?

sihirli halka içine 11 tırabzan yapın ve kapatın

3 zincir çekip üst sıraya çıkın ve her trabzana çift batın. 22 trabzan oluşmalı

3. sırda 1 tek 1 çift batarak  devam edin.

4.sırada 2 tek 1  çift batın.Aslında temel  yuvarlak oluşturmayı biliyorsanız çok ama çok kolay . Bilmiyorsanız da bu şekilde öğrenmiş olursunuz. Bereleri örerken de bu sekilde artıma yapılıyor

Son sırada bu modeli kuruyorsunuz. Aynı yuvaya ıkı tane tranbzan yapıp 2 zıncır cekip tekrar 2 trabzan doldurup  1 er trabzan atlayarak deva edıyorsunuz

farklı bir renk ile gösterilen yerden ip kaydırma yapıyoruz. Daha önce yapmadıysanız ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız  hazırladığım videoyu izleyebilirsiniz. Bu videodaki ip kaydırma  yöntemini bir çok yerde kullanabilirsiniz. Ben en çok konvers patiklerimde kullanıyorum anlatımı da onda gösterdim zaten.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir