Örgü Bayan Sandalet Yapımı

Yükleniyor

Hazır tabanla sandalet örmeyi hep istiyordum bir türlü nasip olmamıştı. Sonunda hazır bir taban alıp bu işe koyuldum. İlk model denemelerim hep talihsiz olur , bu modelde de ipin azizliğine uğradım ve çok sıcak ve bunaltıcı hava benı baya yordu. Nihayet çok içime sinmese de bir sandalet çıktı ortaya. Elim ve dilim döndüğünce yapımını açıklamaya çalışacağım.

bunlar malzemelerimiz.

Öncelikle yaptıgım hata tabanda ölçmeden delikler açmak , siz mutlka yaklaşk 1 cm lık ara ile delikler açın. Tığ ile delinmiyor ben ucu sivri bi alet kullandım

 

daha sonra her yuvaya 3 trabzan yaparak ilerledim. aralarda zincir yok.

 

tüm taban bittikten sonra bilek kısmı için kendi bilek genişliğinize göre  trabzanlarla devam ediyorsunuz. aralarda ölçüm yapın daraltmanız gerekebilir. Daha sonra da sağ ve sol tabana dikkat ederek bilek bandını yapın. ben resimlemeyi unutmuşum ama yan kısmından  trabzan cıkardım ve bunu 12 -13 sıra kadar ördüm.

20 incir cektim ve 18 tırabzan yaptım .13 sıra gidip gelerek bir diktörtgen oluşturdum .bunu sandaletin ön bandı olarak kullandım. herhangi bir başka iple tam ortasından baglayarak kurdela şekli verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir