Örgü Tığ İşi Bulutlu Bere ve Yapımı

Yükleniyor

Uzun bi aranın ardından tekrar merhaba …

İnstagram dan bizi takip edenler mutlaka görmüştür meşhur bulutlu berelerimizi….

Önce @byjasminee nin ördüğü sonra benimde denediğim tığ işi bulutlu bereler  sizlerden çok ilgi gördü.Bebek ve cocuklara  örgü bere modelleri arıyorsanız mutlaka site içinde arama yapmanızı tavsiye ederim.Örme  Bere Modelleri için yazının içerisine ekleyeceğim linklere tıklayarak anlatımlı bebek beresi modellerini inceleyebilrisiniz.

Biz Çeşit çeşit renk renk bulutlu bere örmeye devam ediyoruz.

Örgü bere ve şapkalar çocuklar için harika seçimler oluyor. İsterseniz montuna uygun isterseniz sevdiği çizgi film karakterine göre örgü şapkalar yapabilirsiniz.

Çocuk ve bebek şapkası örerken kullanacağınız ipler çok önemli. Ben her zaman nako pırlanta kullanıyorum ama pamuklu ipler kullanarak da örmeniz mümkün. Kalın tığ kullanarak da berenin yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek beresi için seçeceğiniz ipler alerji yapmayan,terletmeyen ipler seçmek önemlidir.

Bizim bulutlu beremiz kukuleta şeklinde kuyruklu olarak örülüyor. Kuyruklu çocuk bereleri nasıl örülür derseniz şuan bu sorunun cevabı yok maalesef.

Kukuleta şeklindeki kuyruklu berenin yapımı için şuan yardımcı olamasam da  tığ işi kolay bere yapımını yazının içinde bulabilirsiniz.

Yakın zamanda yasemin hanım instagram sayfasında bulutlu bereyi anlatacak.

Anlatımdan haberdar olmak için mutlaka @byjasminee ve @by_aymine hesaplarımızı takibe alın .

Tığ İşi Bere Nasıl Örülür?

Sik iğne içine 14 trabzan dolduruyoruz .İkinci sırada 1 tek bi cift ,ücüncü sırada 2 tek bi çift örüyoruz .Üçüncü sırayı hiç artırma eksiltme yapmadan örüyoruz . Dördüncü sırayı 3 tek bi çift olarak örüyoruz .beşinci sırada hiç artırma eksiltme yapmıyoruz .Altıncı sırada 4 tek bi çift örüyoruz . Kısacası bı sıra artırıp bi sıra artırmadan örüyoruz. Üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Örgü beremizin üzerine süsleme olarak kullanabileceğiniz çeşitli çiçek modellerinin nasıl yapılacağını aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.

Ayrıca Youtube kanalımızdan izleyebileceğiniz bir çiçek yapımı videosu da eklemek istedim.

Herkese kolay gelsin 🙂

Tığ İşi Papatya Yapımı Videosu

Tığ İşi Çiçek Yapımı

Tığ İşi Katmerli Gül Yapımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir