Penye İp İle Dekoratif Puf Nasıl Örülür ?

Yükleniyor

Örgüde son moda penye iple örülen şeyleri paylaşmaya devam ediyorum. Penye iplerle örülen yeni modellerin yanı sıra son dönemlerde herkesin merak ettiği örme çanta,örme paspas ve penye ipten puf yapımını da sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum 🙂 Kaynak linke tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz .

Penye iplerle daha neler yapabiliriz derseniz tıklayın;

Penye İpten Örgü Paspas Modelleri

Penye İpten Örgü Sepet Modelleri

Penye İpten Çanta Modelleri

Penye İpten Sepet Nasıl Örülür?

Ev dekorasyonunda ve balkon dekorasyonunda kullanabileceğiniz eşitli boyut ve ebatlardaki puflar için penye ip ve 10 no tığa ihtiyacınız var

KAYNAK:http://www.gleefulthings.com/blog/?p=8688

İlk olarak örgüdeki cizgilerin nasıl olduğunu açıklayan resme dikkatlice bakmanızı rica ediyorum. Trabzanları ördükten sonra normalde battığımız gibi değil de tek katını alarak resimdeki gibi batıyoruz,kendiliğinden o cizgiler oluşmuş oluyor.

 

3 zincir çekip ,ilk zincirin içine 13 trabzan yapıyoruz  ortasında açıklık kalırsa üzülmeyin daha sonra dikişle kapatabilirsiniz.

İkinci sıraya geçerken ilk trabzanın tepesine trabzan yapıyoruz ve o kısmı bir iğne yardımı ile belirliyoruz ki artırmaları ona gore yapalım. ikinci sırada resimdeki gibi her yuvaya cıft batarak devam edelim, tek kanatlarını alarak örmeyi unutmayın. 3 turda 1 tek bır cıft ,4 turda 2 tek bir çift 5.3 tek bir çift seklınde devam edin.

sonra  artırmayı bırakarak bir kaç sıra örün ve aynen artırdığınız gibi kesmeye başlayın, kesme işlemini tamamen bıtırmeden once içine sünğer veya elyaf doldurmayı unutmayın

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir