Penye İpten Çanta Modelleri ve Yapımı

Yükleniyor

Penye ip ile örülen harika işlerin başında örgü çantalar geliyor. O kadar güzel örgü çanta modelleri var ki insanın baktıkça bakası geliyor. Çeşit çeşit portföy çantalar ,sırt çantaları,spor veya klasik model çantalar her türlü model penye iple yapılabiliyor.Tek renk yapabileceğiniz gibi iki renkli çantalar da örebilirsiniz,her türlü örneği penye ip ile uygulayabilirsiniz.Çantalar tığ işi olabildiği gibi şiş ile de harika çantalar yapılıyor.Özellikler Ruslar bu konuda çok becerikli.

Penye ip kullanırken kalınlığına göre tığ seçimi yapmak lazım, genelde 8-10 mm arası tığlar tercih ediliyor.

Penye iplerin kalınlığı ne örüleceğine göre değişiklik gösteriyor. Çok esnek olan iplerle örgü puset yapılmıyorken ,esnek ipler sepet için daha çok tercihe diliyor. En sert ve kalın penye iplerle bebek pusetleri yapılıyor.

İlerleyen zamanlar da şişle örebileceğiniz çanta modellerini de paylaşacağım.

Penye ip ile çanta dışında ördüğümüz sepetleri de aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Penye İp İle Sepet Modelleri

Penye İpten Örgü Sepet Modelleri

Penye İpten Sepet  Nasıl Örülür ?

Penye İpten Sepet Nasıl Örülür?

Penye ipleri artık her yerde kolayca bulabilirsiniz.Kağıt iplerle de harika modeller örülüyor. Ben kağıt ipe en çok deniz kabuğu modelini yakıştırıyorum. Deniz kabuğu modeli yani shell stitch modeli ile yapılan çantalar nasıl yapılıyor derseniz aşağıdaki  ilgili videodan nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Ben normal iplerle yapmak istiyorum derseniz o da olur ,ama penye ipler çanta örmek için çok uygun onu da belirtmekte fayda var.

Bu modeli çanta yaparken kullanabileceğiniz gibi sepet örerken de kullanabilirsiniz.

 

Bu harika örgü çantanın şeması da mevcut,dilerseniz uygulayabilirsiniz. Çantada kullanılan aparatı  çeşitli hobi marketlerden temin edebilirsiniz. Bu modeli iki renkli yapabileceğiniz gibi tek renk de yapabilirsiniz.Sepet yaparken de kullanabileceğiniz şemayı sizlerle paylaşıyorum .

Şemasını paylaştığımız modelin videosunu izlemek isteyenler için paylaşıyorum.

kaynak : http://modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-kryuchkom-dlya-zhenshchin/sumochki-trikotazhnoy-pryazhey/

Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir