Penye İpten Sepet Yapılışı

Yükleniyor

Penye iplerle örgü sepet yapımı konusunda daha önce de bilgilendirme yapmıştık . Bu kez de farklı bir örgü sepet yapımını sizlerle paylaşıyorum .Artık bu penye ipleri her ipçi de bulmak mümkün.Penye ipleri evinizin her koşesinde her odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu yapacağımız kulplu sepet harika bir organizer olabilir. İster banyo da ister yatak odasında ister salonda veya çocuk odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 BURADA sevgili  Jasminee nin penye iplerle yaptığı sepetleri paylaşmıştım.Onlara da bakabilirsiniz. Penye ipten yapılan puf modelleri için geçmiş yazılarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Penye iple puff nasıl örülür diyorsanız bu yazımız tam size göre ;

Penye İp İle Dekoratif Puf Nasıl Örülür ?

Açıklamalı Penye İpten Puf Yapımı

Penye ip ile yapılan puf modelleri için tıklayın

Penye İp İle Dekoratif Puf Nasıl Örülür ?

Penye ip ile Kolay Sepet Yapımı Anlatımı

Malzemeler

  • renk seçiminde penye iplik
  • Bir uygun boyutlu tığ (genellikle boyutu 9, 10 ya da 12)
  • Makas
  • Büyük dikiş iğnesi

Sadece penye  ipliği ile bu mükemmel organizatör tığ edebilirsiniz. Her yerde bu pratik sepet kullanın: oturma odasında, kreş, banyoda tuvalet tutun, hatta bir hediye sepeti olarak

Sihirli Halka yapmak

organizatör turlarında tabanının merkezinde tığ işi, bu yüzden sadece istenilen yüksekliğe ulaşana kadar bir daire içinde örmeye devam ediyor. Sihirli bir halka ile başlayın bir zincir dikiş ve halkanın içine sonra 6 sık iğne  yapmak. sıkıca daire çekmek için, iş parçacığı üzerinde sıkıca çekin. 2 turda12 dikiş toplam yapım, her bir dikiş içine iki tane sık iğne yapın

sırayı karıstırmamak ıcın her turda mutlaka farklı bır ip ile yeri belirleyin.

2.sırada her yuvaya çift sık iğne yapın

 

Artırmalar

Aşağıdaki gibi :

3. turda bir  çift  1 tek  18 sıkiğne toplam
4. turda bir çift 2 tek 24 sıkiğne toplam
5. turda bir çift 3 tek  30 sıkiğne  toplam
6. turda bir çift   4 tek  36 sıkiğne  toplam
7. turda bi çift   5 tek 42 sıkiğne toplam

Baz düz kalır emin olun. Iplik bağlı olarak seçerseniz ve sıkı ya da gevşek tığ olsun, baz tamamen düz olmayabilir. Bu durumda ise, tamamlanması uzun sürer. Eğer düzensiz hale tabanı fark ederseniz, uygun bir birine ilmek sayısını azaltmak.

İlk resimde görüldüğü gibi tabanı istediğiniz boyuta gelene kadar örüp daha sonra tek katını alarak hiç artırmadan üst kısmı örmeye başlıyoruz .

Normal olarak 16 daha tek tığ dikiş, daha sonra tam son turun önümüzdeki 5 dikiş atlama, normal olarak sap, tığ işi 16 tek kroşe yapmak 5 zincir dikiş yapmak.

 

Kapalı tamamlanması

son tur için, her dikiş içine 1 tek kroşe yapacağız. kolu için, açığı kapatmak için zincirin üzerinde 5 adet tek tığ işi dikiş yapmak. Son olarak, iki kayma dikiş ile sona kesme ve işinizin başında ve sonunda konuları düğüm. senin malzeme sizinle tığ istemediğiniz bir büyük düğüm varsa, kes tekrar malzeme düğüm ve iğne ile biter dikmek

Ve işte tamamaammm.

Kaynak:http://en.dawanda.com/diy-tutorials/crocheting/crochet-a-t-shirt-yarn-basket

 

 

 

Penye İpten Sepet Yapılışı” için 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir