Şiş Yardımı İle Örgü Çiçek Motifi

Yükleniyor

Örgü örmek kendi içinde bir çok farklı şekilde yapılmaktadır. Örgü örerken çeşitli şişlerin kullanılması çeşitli modeller çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Her farklı şiş ile farklı bir model örgü yapılabilmektedir. Genel olarak en çok çiçek ve meyve motifleri hanımlar tarafından beğenilmektedir. Yapımı kolay ve pratik olan bu örgü modelleri görsel anlamda gerçekten ilgi çekici ve beğenilen bir modeldir. Çiçek örgü motifi ile çeşitli paylaşımlar yaparak siz takipçilerimize destek olmaya çalışacağız. Çiçek modeli örgü sırasında kullanılacak şiş modeli, örgü şişleri ve nasıl çiçek yapılır gibi konularda sizlere detaylı bilgi verecek ve yardımcı olacağım.

Şiş örgüsü yapmaktan keyif alan bireyler için çiçek motiflerini sizlerde kolay ve pratik bir şekilde yapabilir hayatınıza renk kata bilirsiniz. Şişle örgü çiçek motifi nasıl yapılır sorusu çok defa gelmiş olmasından dolayı bu yazımızda açıklama kararı aldık. Öncelikle büyüklüğü ve boyutu belirlenecektir, bu büyüklük ve boyut örgü modelini yapan kişinin istediği ölçüde olacaktır. Örnek vermek gerekirse sizinle gül motifi çiçek modelini inceleyelim. Elimize aldığımız şiş ve ipimiz ile, sayarak 65 adet ilmek atacağız. Ardından 10’ar tane ilmeği çiçek parçası için 5 taneside ara boşluk için yapılacak, düze düze ve terse ters şeklinde 15 adet örülecek. Ters örgü yapılan kısımdan 10 adet örülecek.

Şiş İle Çiçek Motifi Modeli Nasıl Örülür?

Şiş ile örgü çiçek motifi yapmanın bu adıma kadar olan kısmı oldukça basit ve buradan sonrasında aynı kolaylık ile devam edecek. Bir ilmeği sallayacak ve aşağı kadar sökeceksiniz. Sonrasında ise en altta ilmek atılan kısımdan yukarı doğru sıkı bir şekilde çekecek bu işlemi de 10 ilmekte bir tekrarlayacaksınız. Son olarak da hepsini yaparak ipin iki ucunu bir birlerine bağlayacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir