Ter Kokusuna Doğal Çözüm !

Yükleniyor

Özellikle yaz aylarında artan terleme şikayetleri aslında  kadınların ve erkeklerin yaz -kış büyük sorunlarından biri. Kışın  da bazı hormonal nedenlerden dolayı aşırı terleyen  insanlar ,ter kokusu nedeni ile günlük hayatlarında fiziksel ve pisikolojik sıkıntı içindeler. Bu yazımızda koltuk altı ( yüzden sonra gelen en sorunlu bölge bence) terlemenize karşı alabileceğiniz bir kaç doğal çözümden bahsedeceğiz.

İnsanlar en çok yüz ve ellerindeki terlemeden şikayet ediyorlar ama koltuk altı terleme sorunu da 2. sırada geliyor. Uzmanlar yüzün aşırı terlemesinin hormonal nedenlerden olabileceğini söylüyor.Ve mutlaka doktora gidilmesini öneriyorlar.

 Önereceğim yöntem bizzat denenmiş ve başarılı bulunmuştur hanımlar… Koltuk altı terlemesi (kokusu) ,ayak kokusu gibi ağır ter kokularına çözüm  arayanlar için bu yöntem mucize gibi.Doğal, ucuz ve  etkili ! Bu etkiyi ne ile mi sağlayacaksınız ? Tabiki mücize KARBONAT !

Karbonatın kullanılmadığı alan kalmadı gibi , hepimiz sağlığa zararı değil hatta yararı olduğunu biliyoruz. Nasıl uygulayacağınıza gelince ;

Gerekenler ;

  • Karbonat
  • biraz su

Nasıl Hazırlanacak ;

Öncelikle cam veya porselen küçük bir kabın içine bir tatlı kaşığı kadar karbonatı  koyun ,çok az su ile bir karışım elde edin . Bu karışımı her duştan sonra mutlaka kullanın, Duştan çıkar çıkmaz sürecekseniz sulandırmanıza gerek yok ,nemli parmak ucunuzla biraz karbonatı alın ve aşırı terlediğiniz yere sürün.

Bu yöntem terlemeyi engellemez bunu unutmayıın, zaten terlemenizi önleyen ürünlerden uzak durun derim. Ter kokusu günlük hayatta çok rahatsız edici bir durum , bu kolay yöntemle kokudan eser kalmayacak !

Aynı yöntemi ayak kokusu içinde uygulayabilirsiniz 😉

Bu arada ben aşırı terliyorum terlemeyi de azaltacak bir yöntem var mı derseniz, yine kendimce deneyimlediğim ve memnun kaldığım bir ürün var , bir roll-on  ,doğal aktif bileşenler içeriyor ve asla ter kokusu olmadığı gibi terlemeyi de düzenliyor.. Fiyatı da çok makul bence … Bu konu hakkında bilgi almak isteyenler mesaj yazabilirler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir