Tığ İşi Dantel Mutfak Takımı Özel Örnekleri

Yükleniyor

Tığ İşi Dantel Örnekleri

Geçtiğimiz yıllarda mutfak perdelerinin göze daha hoş görülmesi için çeşitli mutfak takımları örülürdü. Yapan kişilerin sayısının çok yüksek miktarlarda olmasada, hatırı sayılır bir derece bununla uğraşan kişiler vardı. Perdelere büyük uğraşlar sonucunda bu dantellerin örülmesinin modası hiçbir zaman geçmeyecektir. Çünkü göze hitap eden ve oldukça hoş duran bu aksesuar herkes tarafından çok beğenilmektedir. Mutfakta ki duruşu ve ambiyansı doğrudan etkileyen bu dantel modelleri, ev hanımlarının mutfaklarında daha iyi vakit geçirmesini keyifle mutfağa girmesini sağlayacaktır.

Her tarafından sevilerek yapılan bir hobi haline gelen örgü işleri, zamanla çok gelişmiş ve kendini çok geliştirmiştir. En yeni ve güzel tığ işi dantel örneklerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. El bezi modelleri, tencere tutacakları, bardak altlıkları, gibi tek parça veya tek tek örebileceğiniz çeşitli motifleri  bir araya getirip birleştirerek bir çok ürün elde edebilirsiniz. İstediğiniz sayıda parçanın kullanılarak yapılabileceğiniz kullanışlı ve göze hitap eden modelleri sitemiz aracılığı ile ulaşabilir sizlerde istediğiniz modeli çıkarta bilirsiniz.

En beğenilen ve herkes tarafından kabul edilmiş dantel örnekleri geçmişten bugüne görülen ilgiyi hiç kaybetmemiştir. Büyük bir keyif ve zevkle örülebilecek olan mutfak takımları, yaşamınıza farklı bir renk katacak ve gören misafirleriniz tarafından bir hayli beğenilecektir. Tığ işi yapmak gerçekten sabır gerektiren bir iştir. Bu yüzden tığ işi ile uğraşarak yapılan çalışmalarda farklı bir emek ve ilgi gerekir. Bu yüzden tığ ile bir dantel örneği çıkartan kişi için ortaya çıkarttığı ürün o kadar değerli ve özeldir ki herkes tarafından saygı duyulması gereken bir ürün ortaya çıkartmıştır. Tığ işi yapmayı sevmeyen bir kişinin bir dantel modelini tamamlaması çok zordur. Bu yüzden bu konuya gönül vermiş hanımlarımızın ilgilenmesi daha iyi olacaktık.

Tığ İşi Dantel Modelleri Yapılışı

Kendi fikirlerinizi katarak çeşitli mutfak takımları oluştura bilir, bizim paylaşacağımız modellerden yola çıkarak onların üstüne birşey katıp kendinize özgü yeni takımlar oluştura bilirsiniz.  Bu takımları örerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biriside ip kalınğınlı ile tığ numarası arasındaki uyumun yakalanması gerekmektedir. Doğru ip ve doğru tığ ile çalışmak sizin için büyük kolaylık olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir