Tığ İşi Farklı Örgü Modelleri

Yükleniyor

Bayanlar için iyi bir hobi haline gelmiş olan örgü işlerinin zamanla gelişmesi sonucunda bir çok örgü modeli ortaya çıkmıştır. Bu durum zamanla sanata dönüştüde diyebiliriz. Özellikle çeyiz hazırlığı yapıldığı dönemde bayanların el emeği göz nuru örgülerini çeyizinin en derin yerlerine saklaması ve emek harcadığı o aksesuaranın anlam kazanması örgü işini farklı bir boyuta taşıdı. Gelişen örgü işi  hanımlarda fark arayışı yarattı. Örgü ören bir hanım genellikle yaptığı şeyleri tekrar etmektense daha farklı ve daha değişik özelliklere sahip bir örgü motifi örmek istiyor. Bu sebepten dolayı bu yazımızda sizler için çeşitli tığ işi örgü modeli örnekleri paylaşacağız. Örgü modeli örnekleri konusunda yaptığımız detaylı araştırma ve uzun uğraşlar sonucunda siz hanımların beğenebileceği çeşitli örgü modelleri geliştirdik.

Göz alıcı ve kişide güzel duygular uyandıran bir örgü motifi örneği vermek gerekirse, tığ ile örülebilen ve 3 renkli olan örgü modelini sizinle paylaşmak isteriz. Renkli ve hoş modeliyle çiçekli dolgulu model çok dikkat çekicidir. Tığ işi üç renkli örgü modeli karşıdan bakıldığından çok beğenilen ve gerçekten çok hoş duran bir model olduğu için bu yazımızda onu sizlerle paylaşmak istedik. Modelin nerede kullanılacağı soru akıllara gelirse bu modelli genel olarak, el bezi yapabilir, banyo lifi olarak kullana bilir, mutfakta sıcak şeyleri tutmak içinde kullanıla bilir yani kısacası bu modelin kullanılacağı yerler tamamen siz kalmış dilediğiniz yerde kullana bilir gözünüze nerede hoş geliyorsa oraya koyabilirsiniz.

Tığ İşi Üç Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örülecek şekil konusunda karar verildikten sonra , iç kısmı yuvarlak dış kısmı kare olan bir motif yapmak istersek eğer. İç kısım rengini mavi renk ile başlanarak kalın zincir çekerek toplam 12 adet olacak şekilde hazırlansın. Tırabzan modeli yardımıyla örgü tamamlama yöntemi kullanılır. İkinci sıranın başlandığı durumda ise başka renkteki ip kullanılarak aynı adımlar tekrar edilir.

Başlarken ikinci sıraya içerisinde oluşan boşluk içlerine ikili tırabzan örülerek başlanır. Üçüncü sıra için ise bir farklı renkteki ip kullanarak üçlü tırabzan örülür. Fakat bu adımda zincir çekilmez. Üçün sırada bu şekilde tamamlandığında tekrar ilk başta kullandığımız renge dönülecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir