Tığ İşi Kar Tanesi Motif Yapımı

Yükleniyor

Herkese selamlar

Biliyorum burayı çok ihmal ettim ama harika bir motif yapımı ile sizlerleyim.

Örgü battaniye ve koltuk şalları bu dönem oldukça moda,tığ işi motiflerle çift kişilik battaniyeler bile yapılıyor.

Örgü Bebek battaniyeleri için oldukça fazla motif örneği mevcut. El işi ile yapılmış örgü battaniye,örgü şal ve elişi yatak örtüsü modelleri herkesin beğenisini kazanıyor.

Daha önce de sizlerle örgü tığ işi bebek battaniyesi modelleri paylaşmıştım.Onlarda kullanılan motiflerle de koltuk şalı yapmak mümkün. Farklı çeşitlerde ip kullanarak çeşitli dokularda örgü battaniye ve koltuk şalı elde etmek mümkün. Hepimiz biliyoruz ki her ip ve tığ ile aynı sonuç alınmıyor.Kullanacağınız iplerle tığ ve şişleriniz orantılı şekilde olursa en iyi sonucu elde edersiniz.

Bebek battaniyesi yapılacaksa bebekler için uygun yünler tercih edilmeli.

Koltuk şalı ve battaniye için ise bence tüylenme yapmayan ipler tercih edilmeli. Fakat genelde ev hanımları elinde kalan artık ipleri değerlendirmek adına çeşitli ipleri karıstırarak yapabiliyorlar. Bu şeilde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz.

En güzel tığ işi motif modellerini yayınladğım bir kaç yazının linkini paylaşıyorum ki onlrada da göz gezdirebilirsiniz.

Farklı Örgü Motif Örnekleri 15 Adet

El Örgüsü Motifli Bebek Battaniyesi Örnekleri

motifli Bebek Battaniye Yapılışı

10 Tane Motif Modeli ve Açıklaması

Kar Tanesi Motif Yapımı

Bu örgü motif örneğini görünce resmen bayıldım,birbirine eklenerek battaniye  yapılır mı o konuda emin değilim ama görenler eminim bayılacak ,özellikle kışlık örgülerinizde ve süslemelerinizde kullanabileceğiniz harika bir motif. Örgü kar tanesi motifinin hem resimli anlatımı hemde videolu anlatımı bulunmakta ,dilerseniz videolu anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Herkese kolay gelsin

 

Tığ İşi Motif Yapımı Videolu Anlatımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir