Tığ İşi Mini Fare Beresi Yapımı

Yükleniyor

Merhaba…

Uzunca bir süredir denemek istediğim mini fare beresini  sonunda yapmış bulunuyorum. Sanki oldu gibi ne dersiniz ?

Pembe kısmı örmeye bi sıra önce başlamalıydım bence ama bu seklıylede sahibi tarafından beğenildi. Bu bereye pembe bir converse patik eşlik etti ama siz takım örmek isterseniz yine mini fareli bir patik hazırlayın derim.

2 yaş için

  nako pırlanta ile 3 no tıg kullandım.

Sihirli halkanın içine 12 trabzan doldurarak başladım örgüme … Youtube   kanalımızdaki videolarda bere yapımını anlatmaya çalışmıştım. Artırma kısımlarının nasıl yapıldığını ordan takip edebilirsiniz. yeterli artırmayı yaptktan sonra  hiç artırma yapmadan istediğim uzunluğa gelene kadar ördüm ve en son kulak kısmına geldiğimde  ipimi koparip üst sıraya çıktıgım  kısım olan bölgeyı arkaya getırırp kulan kısmını ayarladım . videolarımızda o kısmı da açıkladım.

Tığ İşi Bere Nasıl Örülür?

 

Kulakları çok kolay. 0 no tıg ile (daha ınce bır tıg ıle sert olması ıcın ) sıhırlı halkanın içine 12 traabzan doldurdum ve ust sırada her  tırabzana cift battım . bir üst sırada ıse bır cıft bır tek batarak kulagı olusturdum. iki tane kulak yapıyoruz  ve dikiyoruz.

Fiyongu en kolay kısmı diyebilirim. 20-25 zincir çekip trabzan yapıyoruz. 6 sıra bu sekılde örüp son olarak orta kısımdan büzüp iple doluyoruz ve onu da dikiyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir