Tığ İşi Sarı Çiçek Yapımı Videosu

Yükleniyor

Keyifli pazarlar !

Yavaş yavaş havalar soğumaya başladı. Örgüler kaldırıldığı yerden çıkarılıp tekrar ele alındı. Öyleyse bizde yep yeni örgü modellerini sizlerle buluşturmaya tam hız devam edelim.

Her türlü örgü modelinde kullanabileceğiniz zarif bir papatya örneğini ve yapım videosunu paylaşıyorum. Bebek yeleklerinde,patiklerin üzerinde,şapkalarda ve daha bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Ben de daha önce youtube sayfamda örgü papatya videosu paylaşmıştım  fakat bu papatya örneği daha değişik geldiği için bunu da yayınlamak istedim.

Ben merak edenler için kendi yaptığım papatya motifinin videosunu da buraya bırakıyorum,dileyen bakabilir.

Tığ İşi Papatya Yapımı

Yapımı oldukça basit,zaten videoyu izleyerek kolayca yapabilirsiniz.Tığ işi sarı papatya çiçeğinin yapımına geçmeden önce bu örneği başka nerelerde kullanabiliriz biraz ondan bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz bir kaç yıldır büyük aksesuarlar çok moda, patiklerimizde  kocaman çiçekler ve kocaman fiyonklar kullanıyoruz. Instagram da bir çok arkadaşım buna benzer papatya çiçeklerle patiklerini süslüyorlar. Seçeceğiniz ipe öre ördüğünüz papatyanın boyutu değişiklik göstereceğinden elde ettiğiniz çiçeğin boyutunu ipin kalınlığına göre ayarlamanız mümkün.

Bu modelin orta kısmını  bi sıra daha büyüterek bardak altı olarak da hazırlamak mümkün olabilir diye düşünüyorum. Bebek berelerinde kullanılabilir ve  oldukça şirin bi hava katar bence.

Benim ilgi alanım patikler ve şapkalar olduğu için ben genelde bu tarz yerlerde kullanırdım gibi geliyor ama kullanım alanı çok geniş bi model olduğunu düşünüyorum. Saç bandı içinde harika bi fikir olabilir.Sizde deneyerek istediğiniz örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Bu harika tığ işi papatya çiçek yapımı videosunu izledikten sonra eminim hemen yapmak isteyeceksiniz.

Tığ İşi Sarı Papatya Nasıl Örülür ?

Çiçeğin orta kısmını sarı ,yapraklarını da beyaz yaparak tam anlamıyla harika bir örgü papatya elde edebilirsiniz.

Daha önce yayınladığım tığ işi anlatımlı çiçek modelleri için linklere tıklayabilirsiniz.

Birbirinden güzel tığ işi çiçek motifleri için site içi arama yaparak daha fazla modele ulaşabilirsiniz.

tığ İşi Çiçek Motif Yapımı

Açıklamalı Tığ İşi Çiçek Motifi

tığ işi çiçek motifi yapımı açıklamalı

tığ işi boncuklu çiçek yapımı

Çiçek Desenli Elişi Battaniye Modeli

 

kaynak :handwork diy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir