Yusufçuk Pullu İğne Oyası Modeli

Yükleniyor

Yusufçuk Pullu İğne Oyası Modeli

Merhaba arkadaşlar. Günümüzde farklı şekiller ile işlense de oya modelleri her dönemde hanımlar tarafından yapılıyordu. Zamanla değişkenlik gösterse, geliştirilmiş modeller sayesinde evlerimiz çok daha renkli bir hal alıyor. Yazma kenarları, havlu kenarları, başörtüleri, fular ucu gibi yerlere yapılan oyalar son derece hoş bir görüntü sağlıyor. Siz de el işleri ile ilgilenmeye karar verdiyseniz ya da uzun zamandır bu işi yapıyorsanız yusufçuk pullu iğne oyası modelini mutlaka öğrenmelisiniz. Bu model farklı ve yapılışı olaydır.

Tüm hanımların oya modellerinde aradığı ilk özellik kolay olmasıdır. Kolay yapılan örnekler çok fazla vakit almadığı için genel olarak çalışan kadınlar tarafından tercih edilir. Ya da bu işe ilk başlayanlar çok zor modeller deneyerek, oyadan soğumamak adına basit işlemeler yapar. Bu çok iyi bir yaklaşımdır. Eğer siz de yeni başladıysanız ilk modeller için kendinizi çok fazla yormayın, yapamayacağınız örnekleri çıkarmaya çalışmayın.

Bazen hanımlar o kadar hırslanıyor ki yaptıkları modellerin kötü olduğunu farkına varmıyor. Eğer acele bir şekilde işlemelerinizi yapmaya çalışırsanız, çok sağlıklı sonuçlar elde etmeyeceğiniz gibi emekleriniz de boşa gidecektir. Bu nedenle işte yeniyseniz yusufçuk pullu iğne oyası kolay ve kısa sürede yapıldığı için bu modeli deneyebilirsiniz.

İğne Oyası Modeli İçin Yusufçuk Pullar

İğne oyası modeli için yusufçuk pullardan bahsetmek istiyorum. Yusufçuk şeklinde olduğu için ismi bu şekildedir. Bazı hanımlar bu şekilde boncuk ya da pulları bulamadığı için modelleri yapamadığını söylüyor. Artık günümüzde internet kullanımı da çok yaygın olduğu için ardadığınız bir ürünü bulmanız daha kolay oluyor. Eğer etrafınızda bir tuhafiye dükkanı varsa pulları oradan satın alabilirsiniz. Fakat yoksa bu sefer de internet sitelerine güvenebilirsiniz.

Bakır ya da ham pirinçten yapılan pullar daha uygun olacaktır. Ama isterseniz başka şekilde pullardan da yardım alabilirsiniz. Kullandığınız malzemelerin kalitesi önemlidir. Çünkü oyaları yıkamak istediğinizde renklerinin çıkması hiç hoşunuza gitmez. Bu gibi durumların önüne geçmek için de makine kullanmamanız daha uygun olur. Çünkü çamaşır makinesinde yıkanan oyalar zarar görebilir, bozulabilir.

Modeli işleyeceğiniz kumaşın üzerine ilk olarak bir sıra zürafa yapmanız gerekmektedir. Bu isteğe bağlı olsa da modelin daha düzgün durması için önemli bir detaydır. Her bir pullu motif arasında dört zürafa olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayı isteğe göre azalabilir ya da çoğalabilir.

Yusufçuk Pullu İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyasının zahmetli olduğunu söyleyen hanımlar için bu modeli paylaştım. Çünkü çok kolay ve her motifi hemen hemen beş dakikada yapabilirsiniz. Hem sade hem de şık bir model olduğu için her yerde kullanabilirsiniz.

Yusufçuk pullu iğne oyası modeli yapılışını hiç zorluk çekmeden yapacağınızı düşünüyorum. Hatta kimileri videoya bakma ihtiyacı bile duymayacaktır. Görselde görür görmez kısa sürede örneği çıkarabilir.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Yusufçuk Modeli İğne Oyası Yapımı Videosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir